Portal Mapowy

Przekaż 1% podatku

Przekaż 1 % podatku

Przetłumacz stronę


BIP

BIP

Galeria

Galeria

Kursy walut

Kursy walut w MyBank.pl
Notowanie z 2019-08-16
1.01%
3,9281
0.18%
4,3543
0.42%
4,0093
1.68%
4,7713

Pogoda

„Pamięć żyje w Nas...”

 photo IMG_2515Medium_zpsde6c7e63.jpgW piątek prelekcja na temat wydarzeń z marca 1944r., a w niedzielę 16 marca uroczystości rocznicowe w kościele oraz przy pomniku z udziałem mieszkańców, zaproszonych gości, żołnierzy, pocztów sztandarowych. Tak mieszkańcy Tarnoszyna uczcili pamięć zamordowanych przez nacjonalistów ukraińskich mieszkańców wioski.

W piątkowy wieczór 14 marca do Szkoły Podstawowej w Tarnoszynie przybyło kilkudziesięciu młodszych i starszych mieszkańców wioski, a także osoby z dalszych okolic aby wysłuchać prelekcji Mariusza Skorniewskiego „Tarnoszyn w ogniu – zbrodnia, a odpowiedzialność karna jej sprawców”. Po zakończeniu wywiązała się na jej temat dyskusja; żyjący świadkowie wydarzeń opowiadali m.in. o tym, czego mimo upływu lat nie da się zapomnieć.

WÓJT GMINY ULHÓWEK

Informuje, że posiada do zbycia nieruchomości stanowiące własność Gminy Ulhówek w miejscowości: DYNISKA działki wraz ze składnikami wyposażenia znajdującego się na składowisku odpadów komunalnych w skład którego wchodzą: budynek zaplecza /kontener/o pow. użytk. 14,3m², toaleta kontenerowa TOI-TOI , magazyn na makulaturę i sprzęt podręczny o pow. użytk. 13,3m², magazyn na środki dezynfekcyjne i opryskiwacz o pow. użytk. 8,6m², boks na złom i zużyte opony o pow. użytk. 36,6m²,brodzik dezynfekcyjny, studnie deszczowe, zbiornik na odcieki.

Działki położone są w granicach kompleksu infrastruktury sanitarnej z granicami strefy ochronnej oznaczonego symbolem NU, co według opisu oznacza teren składowiska odpadów stałych.

Działki oznaczone w ewidencji gruntów nr 940/1 o pow. 3,7558ha położonej w obrębie Tarnoszyn oraz nieruchomości oznaczone w ewidencji gruntów nr 10/3 o pow. 0,3540ha, nr 10/1 o pow. 1,21ha i nr 10/5 o pow.0,3105ha położone w obrębie w Dyniska Nowe gm. Lubycza Król.

Wyjaśnień udziela Pan Jacek Krech – tel. 502608935, e-mail: jkrech@archiwum.ulhowek.pl

Zaproszenie

Wójt Gminy Ulhówek
Dyrektor Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Ulhówku


zapraszają

na XII Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego, który odbędzie się w dniu 20 marca 2014r.
w Hali Sportowej Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Ulhówku.

Regulamin turnieju jest dostępny na stronie internetowej gimnazjum.

Organizatorzy

Tarnoszyn w ogniu

Kliknij na obrazek aby powiększyć

 photo plakattarnoszyn70rocznicazbrodniupa_zpsebbf36c7.jpg

Kliknij na obrazek aby powiększyć

Podsumowanie

Kliknij na obrazek aby powiększyć

Konkurs ofert rozstrzygnięty

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Kliknij na obrazek aby powiększyć

 photo PlakatKonkurs_zpsc3e99a93.jpg

Kliknij na obrazek aby powiększyć

Ogłoszenie

DWIEŚCIE LAT

 photo IMG_2053Medium_zps9f4e616a.jpgMieszkanka Rzeplina-Osady Katarzyna Czapla ukończyła w styczniu 100 lat życia. Z tej okazji wizytę złożyły jej władze Gminy Ulhówek oraz Gminy Susiec, ponieważ przez wiele lat mieszkała na terenie tamtej gminy. 

"Nie tylko Wołyń" - Konferencja Naukowa w 70

Szanowni Państwo !
"Nie tylko Wołyń" - Konferencja Naukowa w 70. rocznicę wydarzeń w powiecie tomaszowskim.

W bieżącym roku mija 70. lat od tragicznych wydarzeń, które miały miejsce na terenie dzisiejszego powiatu tomaszowskiego (Tomaszów Lubelski), a ówczesnych powiatów: sokalskiego i rawo-ruskiego. Rok 1944. to pasmo zbrodni, walki zbrojnej, exodusu i migracji ludności narodowości polskiej i ukraińskiej w powiecie tomaszowskim.

W dniach 12 - 13 czerwca 2014 roku, w Tomaszowie Lubelskim zostanie zorganizowana Konferencja Naukowa na której zostanie przedstawiona tematyka, której obszar obejmuje zagadnienia:
- zbrodni popełnionych przez nacjonalistów ukraińskich (różnych proweniencji) na obywatelach polskich narodowości polskiej i ukraińskiej na terenie dzisiejszych gmin: Tomaszów Lubelski, Ulhówek, Bełżec, Jarczów, Lubycza Królewska, Łaszczów, Telatyn, Tyszowce, Rachanie i innych;
- strat osobowych ludności narodowości ukraińskiej;
- walk zbrojnych pomiędzy AK, BCH i UPA na w/w terenie (miesiące kwiecień - czerwiec i późniejszych do końca 1944.; stoczone bitwy w rejonie Ulhówka, Posadowa, Rokitna, Ulhówka, Telatyna, Żernik i innych);
- działalność Ukraińskiej Policji Pomocniczej (Ukrainische Hilfspolizei) na terenie powiatu tomaszowskiego;
- 1944. źródła i materiały o działalności UNS-UPA (OUN) oraz innych formacji ukraińskich- zasób ukraiński;
- 1944. źródła i materiały o działalności UNS-UPA (OUN) oraz innych formacji ukraińskich- zasób polski;
- bazy archiwalnej polskich Archiwów Państwowych i innych;
- pomocy udzielanej przez ukraińców ludności polskiej;
- obecnego stan badań polskiej i ukraińskiej historiografii- 1944 r. powiat tomaszowski;
- migracji ludności;
- i inne.

Organizatorzy zwracają się z prośbą o kontakt do wszystkich, którzy są zainteresowani uczestnictwem w konferencji. Jednocześnie zwracają uwagę na jej naukowy charakter. Kontakt naukowy, Mariusz Skorniewski- mskorn@o2.pl, tel. 606396435.

Kierują również apel do wszystkich tych, którzy są w posiadaniu wspomnień, relacji, obrazujących ówczesne wydarzenia w powiecie tomaszowskim w 1944 roku- kontakt w sprawie relacji i wspomnień, Maria Krenz, mkrenz368@gmail.com

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Skorniewski

Nowe stawki za śmieci

Aktualności
Wójt Gminy Ulhówek informuje,że uległy zmianie stawki za zagospodarowanie odpadów. W zakładce "Uchwały o odpadach" umieszczone zostały uchwały oraz wzór nowej deklaracji. Deklaracje należy złożyć do 31 stycznia 2014r.
Wygenerowano w sekund: 0.11
6,925,739 Unikalnych wizyt