Portal Mapowy

Przekaż 1% podatku

Przekaż 1 % podatku

Przetłumacz stronę


BIP

BIP

Galeria

Galeria

Kursy walut

Kursy walut w MyBank.pl
Notowanie z 2019-08-16
1.01%
3,9281
0.18%
4,3543
0.42%
4,0093
1.68%
4,7713

Pogoda

Gospodarstwo pasieczne „Dary Pszczół” 1949

Gospodarstwo pasieczne „Dary Pszczół” rok założenia 1949
image01.jpg

 

 

Z przyjemnością zapraszamy Państwa do Gospodarstwa Pasiecznego „Dary Pszczół”- dorobku wielu lat pracy i doświadczeń kolejnych pokoleń, bo pasieka „Dary Pszczół” to dzieło rodzinne. Nie obce nam jednak jest nowatorskie podejście do naszej pracy, by pozyskać i wytworzyć jak najlepsze produkty pszczele. Serdecznie witamy gości nie związanych z tematyką pszczelą, dla których mamy informacje na temat produktów pszczelich, ciekawostki z życia tych niezwykle pożytecznych owadów, a przede wszystkim degustację słodkich i zdrowych produktów pszczelich.

 

 

image02.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Historia

 

image03.jpg

 

Gospodarstwo Pasieczne „Dary Pszczół” zostało założone przez seniora rodu Kazimierza Liseckiego w 1949 roku. Była to stacjonarna pasieka, składająca się z 4 rodzin pszczelich w ulach warszawskich poszerzanych, która stopniowo się powiększała, by w roku 1985 osiągnąć liczbę 38 pni. W tym też roku zaczynam gospodarzyć w pasiece razem z Tatą, stopniowo ją powiększając by osiągnąć na dzień dzisiejszy 360 pni. Są to nadal ule warszawskie poszerzane. Przez cały ten okres zdobywam doświadczenie nie tylko praktyczne, ale i uczestniczę w różnych szkoleniach i kursach pszczelarskich. W 2003 roku zdobyłem certyfikat, który daje mi prawo do stosowania banderoli PZP, a w 2005 zdobyłem tytuł Mistrz Pszczelarski. Posiadam również srebrną odznakę PZP.

 

 

Mam nadzieję że tradycja nie zaginie i w przyszłości pasiekę przejmą moi synowie. Jeden z nich-Tomasz, jest już uczniem Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli, a drugi- Wojciech chce iść w jego ślady.

 

 

image04.jpg 05

 

06 07

 

Pasieka

 

Gospodarstwo Pasieczne „Dary Pszczół” liczące obecnie 360 pni jest pasieką rodzinną prowadzoną przez mistrza pszczelarskiego Andrzeja Liseckiego wraz z żoną Urszulą oraz synami - Tomaszem i Wojciechem. Pozyskiwanie miodu odbywa się w systemie stacjonarno- wędrownym wykorzystując lokalne pożytki wiosenne (mniszek, drzewa owocowe, rzepak), oraz letnie (lipa, fasola, spadź). Poza odbiorem miodu w pasiece uzyskuje się też pyłek kwiatowy, propolis i wosk. Gospodarka prowadzona jest w drewnianych ulach warszawskich poszerzanych bez nadstawek, z wykorzystaniem krat odgrodowych pionowych. Pozyskiwanie pyłku odbywa się za pomocą poławiaczy zewnętrznych, wylotowych a suszenie w suszarce elektrycznej sterowanej za pomocą komputera. Podbieranie miodów odbywa się za pomocą miodarki elektrycznej 6-cio kasetowej, odwracalnej. Odsklepianie ramek odbywa się przy stole do odsklepiania za pomocą noży elektrycznych. Wytop wosku odbywa się w topiarce olejowej.

 

 

08

 

 

Produkty

 

Gospodarstwo Pasieczne „Dary Pszczół” dokłada wszelkich starań, aby dostarczyć naszym klientom produkty najwyższej klasy; tak pod względem smakowym, jak i zdrowotnym. Artykuły dostępne w ofercie prezentuje poniższe zestawienie:
-Miód pszczeli. W sprzedaży posiadamy tylko miody uzyskane z własnej pasieki, co gwarantuje dobrą jakość oraz pełne bezpieczeństwo.

Pozyskujemy miody:

- wielokwiatowy wiosenny
- rzepakowy
- wielokwiatowy letni
- lipowy
- spadź iglasta

- Pyłek kwiatowy pszczeli
- Propolis
- Świece woskowe

Kupujący może być pewien, że zakupiony u nas towar to gwarancja nie tylko wyjątkowych doznań smakowych, lecz również zdrowej diety.

 

 

09


Galeria zdjęć

 


10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

15

 

16

 

Wygenerowano w sekund: 0.09
6,925,759 Unikalnych wizyt